Достапни линкови

Вашингтон: Барак Обама веројатно е демократски кандидат за претседател


По петмесечна борба, сенаторот Барак Обама најверојатно е кандидатот на Демократската партија на изборите за претседател на САД. Како што јавуваат американските медиуми, Обама, кој е првиот црн претседателски кандидат, ја има поддршката од 2118 делегати, колку што е потребно за номинација.
XS
SM
MD
LG