Достапни линкови

Скопје: Груевски се сретна со Миловановиќ, Фуере и Бери


Во врска со чекорите кои треба да бидат преземени премиерот Груевски вчера се сретна со шефот на набљудувачката мисија на ОДИХР Роберт Бери, а претходно и со амбасадорот на САД во Македонија Џилијан Миловановиќ и евро амбасадорот Ерван Фуере, кои побараа учесниците во инцидентите да бидат казнети. Инцидентите покажаа дека во Македонија демократијата е кршлива, а сторителите наместо да стравуваат од раката на правдата тие ликуваат изјави. „Жал ми е што Македонија се наога во ваква ситуација бидејки вие сте една држава ако имате проблеми во една област сите имате проблеми денес се случува на едно место утре ќе се случува на друго,“ изјави Миловановиќ, која се надева дека за неколку неделе ке бидат видени многу подобри избори.
XS
SM
MD
LG