Достапни линкови

Париз: Почина легендардниот дизајнер Ив Сент Лорен


Ноќеска во Париз почина легендарниот дизајнер 71 годишниот Ив Сент Лорен од рак на мозокот. Тој беше еден од највлијателните модни креатори на 20 век. Неговиот парфем Шанел, според неговите зборови на жените им подари слобода.
XS
SM
MD
LG