Достапни линкови

Вашингтон: Хилари Клинтон победи во Пуерто Рико


Сенаторката Хилари Клинтон победи во Пуерто Рико на партиската номинација за Претседател, Меѓутоа на нејзиниот конкурент Барак Обама му недостасуваат уште само 48 гласови од делегатите за да ја добие номинацијата на Демократската Партија. Утре номинациите продолжуваат во Монтана и Јужна Дакота.
XS
SM
MD
LG