Достапни линкови

Виена: Започнаа пет дневни разговори за иранската нуклеарна програма


Во Виена започнаа 5 дневни разговори на Меѓународната Агенција за Атомска енергија. Состанокот доаѓа по последниот извештај во кој се изразува загриженост дека Техеран истражува изработка на нуклеарни боеви глави.
XS
SM
MD
LG