Достапни линкови

Исламабад: Најмалку три лица загинаа, а десетина повредени во експлозија пред данската амбасада


Најмалку 3 лица загинаа, а десетина се повредени во експлозијата пред данската амбасада во Исламабадјавува Ројтерс. При екплозијата биле оштетени зградата на амбасадата, соседни згради и возила. Според Франс Прес, експлозијата ја предизвикал бомбаш самоубиец.
XS
SM
MD
LG