Достапни линкови

Виена: Состанок на меѓународната агенција за атомска енергија за Иран


Интернационалната агенција за атомска енергија започна разговори кој најверојатно се фокусирани на Иранската контроверзна нуклеарна програма. Средбата на Шефовите во Виена доаѓа по последниот извештај на Нуклеарната агенција за набљудување на Обединетите Нации во кој стои дека Техеранските истражувања за нуклеарните боеви глави се всушност сериозно загрижувачки. За ова прашање иранските власти,изјавија дека Интернационалната агенција за атомска енергија би можела да направи подобар извештај додколку не се под влијание на една или две познати држави,однесувајки се на Техеранските западни непријатели.
XS
SM
MD
LG