Достапни линкови

Изборите во шестата изборна единица и Сарај неприфатливи


ДУИ смета дека изборите во шестата изборна едница и во општината Сарај се неприфатливи и ќе бара прегласување поради низа неправилност. Лидерот на ДУИ Али Ахмети изјави дека во ваква ситуација, државата треба да разлисли за својата иднина. Ахмети истакна дека за случувањата на изборите го информирале и Вашингтон.
XS
SM
MD
LG