Достапни линкови

Ерусалим: Израел ќе гради повеќе од 800 стамбени објекти во источен Ерусалим


Израел ке изгради повеке од 800 стамбени објекти во источен Ерусалим соопштија владини преставници. Тендерите за изградба ке бидат објавени денеска за да се одбележи годишнината од обединувањето на градот во 1967 година. Палестинските лидери сметаат дека овој потег на израеслката валада ги поткопува напорите за мир.
XS
SM
MD
LG