Достапни линкови

Техеран: Али Лариџани изгласан за претседател на парламентот во Иран


Иранските пратеници денеска го изгласаа Али Лариџани за претседател на парламентот.Лариџани кој беше главниот преговарач на Техеран за нуклеарната програма од минатата година не ја извршува функцијата поради несогласувањата со претесадетолот Махмуд Ахмадинеџад.Тој се очекува да биде и главниот негов против кандидат на претсдателските избори кои треба да се одржат идната година.
XS
SM
MD
LG