Достапни линкови

Кабул: Една жена загинала, пет лица повредени во напад врз комбе


Една жена загинала а пет лица се повредени во нападот врз комбе на авганситанската армија кое ги носело вработените на работа во главниот град Кабул- јавуваат агенциите. Засега никој не ја презема одговороноста.Ова е втор напад во Кабул по талибанскиот самоубиствен бомбашки напад во четвртокот во кој загинаа три лица.
XS
SM
MD
LG