Достапни линкови

Техеран: Иран ја обвини агенцијата за атомска енергија дека подлегнала на притисокот на Западот


Портпаролот на иранското министертсво за надворешни работи денеска ја обивини мегународната агнеција за атомска енергија дека во најновата негативна оцена за соработката на Техеран подглегнала под притисокот на западните земји. Тој додаде дека доколку немела притисок од една или две земји извештајот ке бил подобар.Мегународната агенција за атомска енергија изрази серизна загриженост дека Иран крие информации за производтвото на нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG