Достапни линкови

Вашингтон: Американскиот секретар за одбрана Гејтс го обвини воениот режим на Мјанмар


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс го обвини воениот режим во Мјанмар за загубата на десетици илјади животи поради тоа што не и дозволи на меѓународната заедница да им помогне на настраданите од циклонот во почетокот на овој месец. Гејтс на конференцијата за безбедносни прашања во Сингапур и со забелешки за другите земји кои не биле доволно цврсти во убедувањето на режимот да дозволи странска хуманитарна помош.
XS
SM
MD
LG