Достапни линкови

Вашингтон: Демократите решаваат за гласањата во Мичиген и Флорида


Американската Демократска партија денеска во Вашингтон треба да реши што да прави со резултатите од прелиминарните гласања за претседателски кандидат на партијата кои во јануари се одржаа во Мичиген и во Флорида. На овие избори победи Хилари Клинтон, но партијата не ги призна поради тоа што беа спроведени порано од предвиденото. Доколку овие резултати бидат признати тогаш Хилари Клинтон ќе го преземе од Барак Обама водството во партиската трка за иден американски претседателки кандидат.
XS
SM
MD
LG