Достапни линкови

Брисел: Западот подготвува чекори за намалување на тензиите меѓу Грузија и Русија


Западните земји подготвуваат дипломатски чекори за намалување на тензиите меѓу Грузија и Русија околу сепаратистичкиот регион Абхазија. Најавено е дека во наредната недела еврокомесарот Хавиер Солана ќе ги посети Москва и Тбилиси во обид да ги приближи ставовите на двете страни кои заемно се обвинуваат за трупање сили на границата.
XS
SM
MD
LG