Достапни линкови

Вашингтон: Буш воведе санкции за Работничката партија на Курдистан


Американскиот претседател Џорџ Буш воведе санкции за Работничката партија на Курдистан што практично значи дека припадници на таа партија не ќе можат да извршуваат никакви трансакции со американски компании. Се оценува дека оваа курдска партија често го користи северот на Ирак за обука на терористи кои потоа изведуваат напади во Турција.
XS
SM
MD
LG