Достапни линкови

Исланд: Над 30 лица полесно повредени во силен земјотрес


Силен земјотрес го погоди Исланд, предизвикувајки оштетувања на некои патишта и објекти, а 30 лица биле полесно повредени. Епицентарот на земјотресот со јачина од 6,2 степени бил на 50 километри од главниот град Рејкијавик.
XS
SM
MD
LG