Достапни линкови

Вашингтон: Ал Каида пред стратегиски пораз во Ирак и Саудиска Арабија, оценка на ЦИА


Директорот на ЦИА, Мајкл Хајден, во интервју за Вашингтон Пост оцени дека Ал Каида е пред стратегиски пораз во Ирак, а оти слично е и во Саудиска Арабија. Тој додаде дека на целата терористичка мрежа во светот и се нанесени значајни загуби.
XS
SM
MD
LG