Достапни линкови

Стокхолм: Заврши меѓународната конференција за помош на Ирак


Меѓународната конференција за помош на Ирак, финансирана од ОН, заврши со декларација за поддршака на напорите на земјата за опоравување по долги години војна и диктатура. Ирачкиот премиер Нури Ал Малики ги повика земјите да му помогнат на Ирак во подмирувањето на долгот од 67 милјарди долари за воена репарација.
XS
SM
MD
LG