Достапни линкови

Панама: Најмалку 11 загинати во хеликоптерска несреќа во центарот на Панама


Најмалку 11 лица од кои шестмина Чилеанци , вклучувајки го и командантот на чилеанските полицајци за гинале откако хеликоптерот во кој се наоѓале се срушил врз продавница во центарот на Панама. Градоначалникот на Панама, Хуан Карло Наваро изјави дека има голем број на мртви и оти бројот на жртви може да биде многу поголем.
XS
SM
MD
LG