Достапни линкови

Кабул: Три цивили загинале во самоубиствен напад


Во денешниот самоубиствен напад во авганистанскиот главен град Кабул загинале три цивили, додека седумина други биле ранети. Агенциите јавуваат дека нападот бил извршен со автомобил бомба кој експлодирал во моментот на минување на конвој возила на сојузничките сили во Авганистан.
XS
SM
MD
LG