Достапни линкови

Вашингтон: Делегациите на Грција и Кипар напуштиле конференција поради Македонија


Делегациите на Грција и на Кипар ја напуштиле Конференцијата за неширење на нуклераното оружје чиј домаќин се Соединетите Држави поради нивните забелешки за тоа како била претставена делегацијата на Македонија. Амбасадите на двете земји во Вашингтон соопштија дека нивните делегации заминале откако Македонија требало да биде идентификувана како Република Македонија, име признаено од Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG