Достапни линкови

Москва: Рускиот премиер Владимир Путин во официјална посета на Франција


Рускиот премиер Владимир Путин денеска пристигнува во Франција што претставува негова прва посета на странска држава како руски премер. Путин кој си замина од функцијата претседател претходно овој месец, ке има средби со неговиот француски колега Франсоа Фијон и со претседателот Николас Саркози. Портпаролот на Путин изјави дека Франција е избрана како прва странска дестинација на Путин поради француското претседателствување со Унијата од наредната година.
XS
SM
MD
LG