Достапни линкови

Стокхолм: Денеска меѓународна конференција за Ирак


Во Стокхолм денеска ке се одржи мегународна конференција посветена на Ирак и улогата на Обединетите нации во таа земја. На конференцијата ке присуствуваат околу 600 претставници од 100 земји и организации а се очекува и присуство на генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун, американскиот државен секретар Кондолиза Рајс и ирачкиот премиер Нури Ал Малики. Рајс претходно ја повика мегународната заедница да ја подржи реконструкцијата на Ирак.
XS
SM
MD
LG