Достапни линкови

Њујорк: Генералните секретари на НАТО и ОН разговараа за Косово


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун и генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Шефер синоќа во Њујорк разговараа за ситуцијата на Косово соопштија Обединетите нации. Состанокот бил насочен кон Косово, а генералниот секретар на Обединетите Нации ја изнел неговата визија за иднината, земајќи ја предвид и загриженоста која постои во НАТО, пишува во соопштението во кое се додава дека двајцата претставници исто така размениле ставови за идните ризици.
XS
SM
MD
LG