Достапни линкови

Тбилиси: Русија ги вооружува абхазиските сепаратисти изјави грузискиот министер за внатрешни работи


Грузискиот министер за внатрешни работи Вано Мерабишвили изјави дека Русија ги вооружува абхазиските сепаратисти за да ја спречи Грузија да му се приклучи на НАТО. Тој, во интервју за рускиот весник Комерсант додаде дека Москва им дала на абхазијците оружје и опрема, вклучувајки и против-воздушен систем, во вредност од 150 милиони долари.
XS
SM
MD
LG