Достапни линкови

Пекинг: Ху Џинтао се сретна со лидерот на тајванската владеачка партија Ву Похсијунг


Кинескиот претседател Ху Џинтао денеска во Пекинг се состана со лидерот на тајванската владејачка партија Ву Похсијунг, што е прв состанок на највисоко ниво од отцепувањето на Тајван во 1949-та година. Церемонијата директно ја пренесуваше кинеската телевизија, по што двајцата лидери разговараа зад затворени врати.
XS
SM
MD
LG