Достапни линкови

Њујорк: Генералниот секретар на НАТО во посета на ОН


Генералниот секретар на НАТО Јаап де Хоп Схефер денеска ќе отпатува за Њујорк, каде што ќе се сретне со првиот човек на Обединетите Нации Бан Ки Мун. На средбата, како што соопшти претставник на Алијансата во Брисел, ќе биде разговарано за повеќе прашања, меѓу кои и за развојот на ситуацијата во Авганистан и Косово.
XS
SM
MD
LG