Достапни линкови

Гостивар: Ерван Фуере апелира граѓаните да излезат на гласање


Евроамбасадорот Ерван Фуере синоќа на трибина во Гостивар им упати апел на невладините организации и граѓански здруженија да влијааат врз граѓаните да излезат на гласање и на тој начин да им се спротивстават на насилниците кои се појавија во предизборниот процес. Тој посочи дека оние што ги прават инцидентите се мала група која која го урива имиџот на земјата и има за цел да го попречи демократското гласање. Според амбасадорот Фуере, оценките на ОДИХР битно ќе влијааат врз процесот на интеграцијата на Македонија во ЕУ.
XS
SM
MD
LG