Достапни линкови

Пекинг: Разговори на американскиот помошник државен секретар и корејскиот заменик шеф на дипломатија


Американскиот помошник државен секретар Кристофер Хил и северно-корејскиот заменик министер за надворешни работи Ким Ки Гван допатуваа во Пекинг на разговори во врска со декларацијата за нуклеарно разоружување на Северна Кореја. Тие ќе се состанат и со нивните колеги од Кина, Јапонија и Јужна Кореја.
XS
SM
MD
LG