Достапни линкови

Авганистан: Осум цивили загинале кога автобус налетал на мина


Авганистански официјални претставници соопштија дека во провинцијата Фарах автобус налетал на мина, при што 8 цивили загинале. Се смета дека одговорни за инцидентот се талибанските бунтовници.
XS
SM
MD
LG