Достапни линкови

Непал: Предупредување до кралот Гјандера од непалската влада


Непалската влада денеска го предупреди кралот Гјанендра дека ќе употреби сила доколку тој не ја напушти кралската палата доброволно. Парламентот, избран во април, утре ќе ја одржи првата седница на која и формално ќе го означи крајот на монархијата во Непал.
XS
SM
MD
LG