Достапни линкови

Лос Анџелес: Почина американскиот режисер Сидни Полак


Американскиот режисер и актер Сидни Полак почина по долгогодишната битка со ракот. Холивудскиот режисер Полак почина на 73 годишна возраст во неговиот дом во Лос Анџелес.
XS
SM
MD
LG