Достапни линкови

Тбилиси: Протести на опозицијата против резултатите од неодамнешните парламентарни избори


Илјадници припадници на опозицијата во Грузија денеска протестираат во главниот град Тбилиси против резултатите од неодамнешните парламентарни избори. Партијата на претседателот Михаел Саакшавили доби сто и давесет од сто и пеесете места во парламентот. Опозицијата ги обвини властите за фалсификување на изборите.
XS
SM
MD
LG