Достапни линкови

Ајова: Најмалку осум лица загинаа во ураган


Најмалку осуммина загинале во ураганите кои ги зафатија централните делови на Соединетите држави. Најмногу била погодена државата Ајова, каде што ураганите однесоа седум човечки животи и урнаа или оштетија над шеесет згради.
XS
SM
MD
LG