Достапни линкови

Пекинг: Спасувачките екипи работат на одблокирање на езерата по лизгањето земјиште во Сечуан


Кинески војници ја започнаа работата на одблокирање на езерата формирани од лизгањето на земјиштето предизвикано од земјотресот во провинцијата Сечуан. Државното радио јави дека две илјади војници работат на поставување експлозив со кој ќе бидат отстранети одроните, со што ќе се ослободи насобраната вода која се заканува да ги поплави населените подрачја. Се страхува дека во земјотресот загинале над шеесет илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG