Достапни линкови

Кандахар: Еден цивил загинал во самоубиствен бобашки напад


Во самоубиствен бомбашки напад во близина на конвојот на НАТО во аваганистанскиот град Кандахар загинал еден цивил-јавуваат агенциите.Сеуште нема информации дали има последици и врз војниците на алијанста. Во друг инцидент во западната провинција Фарах загинал еден војник од силите предводени од Соединетите американски држави.
XS
SM
MD
LG