Достапни линкови

Вашингтон: Летало на НАСА денеска ќе слета на Марс


По речиси десет месеци патување веселеснкото летало на НАСА денеска се очекува да слета на површината на Марс. За време на 90 дневната мисија малата роботска сонда Феникс ке ги анализира можностите на планетата за вода и други хемиски елементи кои се потребни за живот.
XS
SM
MD
LG