Достапни линкови

Белград: Русија победи на Евровизија


Русија е победник на годишнета Евровизија што синоќа се одржа во Белград. 26 годишниот Дима Билан кој ја изведе песната Билив освои 272 поени од 43 земји. По него беа преставниците на Украина и Грција. Рускиот премиер Владимир Путин како што јавуваат агенциите му испратил телеграма на Билан во која се наведува дека неговата победа е триумф за Русија.
XS
SM
MD
LG