Достапни линкови

Тбилиси: Грузиската опозиција најави бојкот на парламентот


Грузискиот опозиционен блок најави дека ќе го бојкотира Парламентот во знак на протест поради изборните резултати, според кои убедлив победник е партијата на претседателот Саакашвили. Опозицијата тврди дека изборите биле наместени и најави големи улични протести в понеделник.
XS
SM
MD
LG