Достапни линкови

Исламабад: Убиени двајца цивили и полицаец во северо западен Пакистан


Во два бомбашки напада во северо-западниот дел на Пакистан, биле убиени шефот на локалната полиција и двајца цивили. Инцидентите се случиле во реонот на градот Пешавар, во близина на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG