Достапни линкови

Пекинг: Кина изрази остро незадоволство поради средбата на Гордон Браун со Далај Лама


Кина денеска изрази остро незадоволство од вчерашната средба на британскиот премиер Гордон Браун со тибетанскиот духовен лидер Далај Лама. Кина ја оцени таа средба како мешање во нејзините внатрешни работи и повреда на чувствата на кинескиот народ.
XS
SM
MD
LG