Достапни линкови

Рим: Македонска државна и црковна делегација на гробот на Св. Кирил


Македонска државна и црковна делегација денеска по 40-ти пат, ќе се поклони на гробот на сесловенскиот просветител Свети Кирил во Рим. Со молебенот во црквата Сан Клементе ќе чиноначелствува поглаварот на Македонскта православна црква господин, господин Стефан. Државната делегација, што ја предводи премиерот Никола Груевски, во Ватикан ќе има аудиенција кај папата Бенедикт 16-ти.
XS
SM
MD
LG