Достапни линкови

Киев: Четворица рудари загинале во експлозија во рудник во источна Украина


Во експлозија во еден рудник за јаглен во источна Украина загинале четворица рудари, додека уште петмина се водат за исчезнати, соопштија украинските власти. Експлозијата се случила во текот на ноќта на длабочина од триста и триесет метри во украинскиот рударски центар Доњецк. Во моментот на експлозијата во рудникот имало четиристотини рудари
XS
SM
MD
LG