Достапни линкови

Рим: Македонска државно црковна делегација на манифестацијата „Македонија во чест на Св Кирил“


Македонско државно црковна делегација денеска и утре ќе престојува во Рим на традиционалната манифестација „Македонија во чест на свети Кирил“ со која му оддава почит на творецот на словенската писменост. Делегацијата која ја предводат премиерот Никола Груевски и поглаварот на Македонската православна црква господин господин Стефан ќе има и аудиенција кај папата Бенедикт Шеснаесетти.
XS
SM
MD
LG