Достапни линкови

Пекинг: Рускиот претседател Медведев ја почнува посетата на Кина


Претседателот на Русија Дмитриј Медведев ја почнува дводневната посета на Кина за време на која ке се состане со неговиот кинески колега Хи Џинтао и други кинески високи официјални претставници. Претходно тој имаше разговори со неговиот казахстански колега Нурсултан Назарбаев за енергетската соработка мегу двете земји.
XS
SM
MD
LG