Достапни линкови

Тбилиси: Парламентарните избори во Грузија некомплетни, оценка на набљудувачите


Мегународните набљудувачи оценија дека парламентарните избори во Грузија биле некомплетни и покрај прогресот постигнат на претседателските избори во јануари. Според нивните согледувања проблеми и многу работа и натаму остануваат во врска со грузискиот изборен процес. Грузиската влада воведе промени во изборниот систем пред изборите.Претседателот Михаил Шакашвили објави победа на неговата партија. За опозицијата гласањето беше со неправилности.
XS
SM
MD
LG