Достапни линкови

Пекинг: Над 51 илјада загинати во земјотресот во Кина


Кина соопшти дека во земјотресот што ја погоди земјата во минатата недела, досега загинале над 51-на илјада луѓе, а 29 илјади сеуште се водат како изчезнати. Инаку, денеска олимпискиот факел го продолжи патот низ Кина, откако заврши три-дневната жалост во земјата по повод жртвите од земјотресот.
XS
SM
MD
LG