Достапни линкови

Москва: Манчестер Јунајтед преку „руски рулет“ со Челзи до шампионска титула во Лигата на шампионите


Фудбалерите на Манчестер Јунајтед ја освоија титулата европски првак, откако по поуспешното изведување на пеналите ја победија екипата на Челзи со резултат 7 спрема 6. По двете продолженија резултатот беше 1 спрема 1. Пеналот за Манчестер го промаши Кристијано Роналдо, а за Челзи Џон Тери и Николас Анџелко.
XS
SM
MD
LG