Достапни линкови

Приштина: Косовскиот претседател Сејдиу се сретна со високиот претставник на НАТО Џејмс Пердју


Косовскиот претседател Фатмир Сејдиу синоќа одржа средба совисокиот претставник на НАТО, Џемс Пердју. Како што соопштуваат агенциите, двајцата разговарале за актуелната ситуација на Косово.
Според истите извори, Пердју потврдил дека Алијансата и понатаму ќе биде задолжена за обезбедување на сигурноста на Косово.
XS
SM
MD
LG